Ostatnia w tym roku przerwa reprezentacyjna dobiegła końca. W sobotę, 25 listopada Raków Częstochowa na własnym stadionie podejmie zespół Cracovii. Będzie to spotkanie w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

W najbliższym czasie Mistrzowie Polski zmierzą się z Cracovią dwukrotnie – najpierw w lidze, później w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Trener Rakowa Częstochowa, Dawid Szwarga na konferencji poprzedzającej ekstraklasową rozgrywkę podkreślił, że spotkania z „Pasami” często bywają problematyczne:

Jeżeli chodzi o naszego najbliższego rywala to jest to drużyna, która zmieniała swoją strukturę w toku tej rundy. Grała zarówno w strukturze 3-4-3, 3-5-2 jak i w strukturze czwórkowej. Natomiast dla nas i tak najważniejsze są nasze zasady, nasze zachowania i będziemy przygotowani do tego spotkania bez względu na to w jakim ustawieniu wyjdzie rywal.

W trakcie przerwy reprezentacyjnej kontuzję odniósł John Yeboah, którego czeka trzytygodniowa przerwa. Znacznie dłużej na boisku nie zobaczymy Giannisa Papanikolau, który w ostatnich dniach przeszedł zabieg barku. Trener Szwarga ma świadomość licznych osłabień w zespole:

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji kadrowej, z tego że wielu zawodników miało bądź nadal ma mikrourazy. Dlatego tym bardziej istotne będzie, aby w tych ostatnich 7 meczach wszyscy zawodnicy mieli świadomość tego, że mogą mieć duży wpływ na to jak tę rundę zakończymy. Mogą mieć wpływ już bezpośrednio w tym meczu, który odbędzie się w sobotę, a mogą mieć wpływ, duży wpływ również na to w jakiej dyspozycji będą w kolejnych spotkaniach, których całkiem sporo przed nami, biorąc pod uwagę, że wszystkie zostaną rozegrane w 3 tygodnie. W związku z tym wszystkie ręce na pokład.

Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie przy ulicy Limanowskiego 83 zaplanowano na godzinę 15:00. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Paweł Raczkowski.

Skip to content