W sobotę 21 maja Raków Częstochowa po raz ostatni w tym sezonie rozegra mecz ligowy. W ramach 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy czerwono – niebiescy na własnym stadionie podejmą Lechię Gdańsk. Początek meczu zaplanowano na 17:30. Również tego dnia po zakończeniu rywalizacji przewidziana jest feta wraz z kibicami na Placu Biegańskiego.

Na przedmeczowej konferencji trener Marek Papszun zapewnił, że drużyna jest skupiona i chce wygrać, nawet pomimo tego, że Raków ma zapewnione miejsce na podium sezonu 2021/2022:

-Ostatnia konferencja to znaczy, że ostatni mecz i mecz bardzo ważny dla nas bo decydujący o tym, które miejsce medalowe zajmiemy. Dlatego cały czas pracujemy na pełnych obrotach, nie mamy jeszcze wakacji i nie jest luźniej. Drużyna jest skoncentrowana i dobrze nastawiona. Chcemy zakończyć ten jakże udany sezon dla nas tutaj przed własnymi kibicami, przed fetą – zwycięstwem. Na tym meczu musimy się teraz skupić. Nie myśleć o imprezowaniu i wakacjach, to po meczu.

Niezależnie od wyniku, obecność na fecie jest ważna zarówno dla kibiców, jak i zawodników, którzy będą chcieli podziękować, za wsparcie w ciągu sezonu. Do udziału w świętowaniu zaprasza Michał Szprendałowicz – rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa:

Zapraszamy wszystkich na fetę to będzie na pewno wyjątkowe wydarzenie, bo mamy co świętować. W tym sezonie wygraliśmy Puchar Polski i głównie z tej okazji się tam spotkamy, ale też podziękujmy drużynie za cały sezon. Drużyna też na pewno będzie chciała podziękować za wsparcie, bo ono było bardzo gorące w tym sezonie i bardzo potrzebne i bardzo pomocne także. Wierzę, że to będzie bardzo udany wieczór.

Arbitrem głównym spotkania z Lechią Gdańsk zajmującą 4. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy będzie Damian Sylwestrzak. Oprócz fety oraz, miejmy nadzieję zwycięstwa, klub przygotował jeszcze jedną niespodziankę. Mecz będzie można obejrzeć na telebimie znajdującym się na Placu Biegańskiego.

Skip to content