Raków Częstochowa zagra z Górnikiem Zabrze w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się 20 lutego o godz. 15.00 na stadionie rywala.

Wicemistrz Polski wygrał ostatnio 3 mecze z rzędu, zaczynając wiosnę od pokonania na swoim stadionie Wisły Kraków i Radomiaka w Radomiu. Przed kolejnym wyjazdem drużyna nie traci zapału do gry, aktywnie przygotowując się do następnego spotkania. Według trenera częstochowian Marka Papszuna – siłą Górnika jest przede wszystkim stabilność oraz moc motoryczna zawodników:

– Mocną stroną jest skład, w którym grają niezmiennie, struktura organizacyjna oraz silni, mocni zawodnicy. Atutem jest też granie na własnym stadionie, ponieważ atmosfera „niesie zespół”.

Niedzielne spotkanie na boisku będzie dla Rakowa także formą rewanżu za grudniowy mecz z 5. kolejki, kiedy przegrali z Zabrzem 1:2:

– Górnik to drużyna, która pokonała nas ostatni raz w Ekstraklasie. Z pewnością czeka nas więc ciekawe spotkanie. Chcielibyśmy się zrewanżować i to nam przyświeca.

Raków jest również coraz bliżej powrotu graczy, którzy trenują indywidualnie, czyli Rundicia, Niewulisa i Cebuli. Być może któryś z piłkarzy pojawi się na murawie już w niedzielnym spotkaniu z Zabrzem. O tym zadecyduje jednak nie tylko zdrowie, ale też przygotowanie oraz forma.

ABK

Skip to content