W sobotę, 25 marca na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie rozegrany zostanie 49. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. To tradycyjne wydarzenie, które oficjalnie rozpoczyna sezon żużlowy w Częstochowie.

Więcej o memoriale mówi prezes Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik:

Jest to impreza naprawdę bardzo szczytna, to jest chyba jedyna impreza w Polsce, w której jedzie się ku pamięci dla zawodników, którzy zginęli na torze. Poświęcili swoje życie dla ukochanego sportu, dla żużla, dla ukochanego Włókniarza. W przyszłym roku mamy jubileusz 50-lecia, więc impreza jedna z najstarszych w Polsce. Impreza, w której każdy z nas może pokazać, jakim jest kibicem. Żużel to nie jest tylko liga, żużel to jest serce, które zostawiamy z chłopakami za tę dyscyplinę. Dlatego warto przyjść na memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w sobotę na godz. 15.00 na stadion przy Olsztyńskiej.

W najbliższą sobotę na torze będzie można zobaczyć naprawdę klasowych zawodników… – dodał prezes Świącik:

– Były lata, gdzie memoriał był raz bardziej dozbrojony w lepszych zawodników, raz mniej, gdzie jeździli sami juniorzy. Memoriał jest taką dyscypliną, w której jedzie się ku pamięci, a nie komercyjnie, żeby zawodnik każdy wyrwał pieniądze, a takie próby były. Ja jako prezes uważam, że tak nie powinno być. Ja nie mogę płacić kolosalne pieniądze zawodnikowi, który ma uczcić pamięć zmarłego kolegi, a jednocześnie wziąć za to duże pieniądze. W porządku rozliczmy się, zwróćmy koszty jazdy, ale traktujmy tę imprezę naprawdę z jakimiś poczuciem głębi serca. W tym roku udało nam się namówić pierwszych zawodników Włókniarza i zawodników dobrych z innych klubów. Żeby oni przyszli i pokazali się kibicom, powalczyli. A kibice będą mieli tę przyjemność pooglądać ich na torze.

Start pierwszych żużlowych emocji, w tym sezonie, w Częstochowie przy ul. Olsztyńskiej zaplanowano na godzinę 15:00. Również w ten weekend, a dokładniej w niedzielę, 26 marca na stadionie Włókniarza rozegrany zostanie sparing z ROW-em Rybnik, jego początek również o 15:00.

Skip to content