W tajwańskim Tajpej (8-21.07) odbyły się 1. Mistrzostwa Świata Głuchych Juniorów i 4. Mistrzostwa Świata Głuchych w tenisie stołowym. Ogromny sukces odniosła reprezentacja Polski, która wywalczyła dwa medale brązowe (drużyna kobiet w składzie Gabriela Dyszkiewicz, Julia Szemiel, Monika Śmiżewska) i indywidualnie w grze pojedynczej Gabriela Dyszkiewicz.

Ósme miejsce drużynowo zdobyli Paweł Pięta i Karol Jabłoński, Grzegorz Nowak i Adrian Szeliga. Ponadto w grze podwójnej Julia Szemiel (z Gabrielą Dyszkiewicz) była piąta. Piąty był również Paweł Pięta (z Adrianem Szeligą) w grze podwójnej. W grze mieszanej Julia Szemiel i Karol Jabłoński zostali sklasyfikowani na 17 pozycji. W turnieju indywidualnym częstochowianie w pięcioosobowych grupach zajęli czwarte miejsca.

W 1. Mistrzostwach Świata Głuchych Juniorów wystąpił Karol Jabłoński w eliminacjach grupowych turnieju indywidualnego, zajął trzecie miejsce i ostatecznie 9 miejsce.

Klub AZS UJD reprezentowali Julia Szemiel, Karol Jabłoński i Paweł Pięta. Trenerem reprezentacji Polski był Wiesław Pięta.

Źródło: AZS UJD