Już dzisiaj 17 czerwca zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zawalczy w Grudziądzu o kolejne punkty ligowe. W ramach spotkania 9. kolejki PGE Ekstraligi lwy zmierzą się z ekipą ZOOleszcz GKM Grudziądz. Poprzednie spotkanie między tymi drużynami zakończyło się wynikiem 65:25 dla zespołu z Częstochowy.

Pomimo tego, że zespół gospodarzy wystartuje w osłabieniu to może być to trudny mecz. „Rywala na pewno nie można zlekceważyć” mówi prezes zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa Michał Świącik:

-Na pewno nie będzie to łatwy mecz. Mogliśmy obserwować, że chłopaki z Grudziądza się “stawiali” w ostatnich meczach. Po pierwsze nie można lekceważyć rywala. Po drugie to będzie taki test dla nas przed ewentualną fazą play-off. Chodzi o odpowiednie przygotowanie sprzętu. Zawodnik to jedno, a sprzęt to drugie. Trzeba dobrze przygotować silniki i dzisiaj to zweryfikujemy.

Grudziądz i Częstochowę dzieli pokaźna liczba kilometrów jednak, aby wspierać lokalnych sportowców warto wybrać się na stadion. Do kibicowania zachęca prezes Świącik:

-Zachęcam wszystkich kibiców do wspierania Włókniarza na wyjazdach. Mecz w Toruniu pokazał, że mamy bardzo szeroką grupę kibiców i namawiam do tego, aby wciąż z nami wyjeżdżać i wspierać.

Początek meczu zaplanowany został na godzinę 20:30. Przy obecnym stanie rozgrywek ligowych zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zajmuje 4. miejsce, a ich rywal uplasował się dwie lokaty niżej.

Skip to content