Zakończenie sezonu siatkówki plażowej przy GJ

Na boiskach do siatkówki plażowej przy Galerii Jurajskiej odbyły się otwarte mistrzostwa Częstochowy 40+. Wygrali Grzegorz Łakomy i Krzysztof Gałecki.

Akademicki Związek Sportowy z Częstochowy wspólnie z Galerią Jurajską i Urzędem Miasta Częstochowy po raz drugi zorganizowali otwarte mistrzostwa Częstochowy oldbojów. Mogli w nich zagrać siatkarze, którzy ukończyli 40 rok życia. W jednodniowym turnieju zagrało 12 par, czyli komplet uczestników. Podczas całodziennych zmagań rozegrano 22 mecze. W turnieju grali zawodnicy z Warszawy, a także z Gliwic, Myszkowa i Częstochowy.

Najlepiej radzili sobie Grzegorz Łakomy i Krzysztof Gałecki. W finale pokonali Radosława Dorobisza i Arkadiusza Łokociejewskiego. W meczu o 3. miejsce Przemysław Masio i Paweł Orman wygrali z Jakubem Kuziorowiczem i Mariuszem Krawczykiem.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali miejskie upominki oraz okolicznościowe medale z ekologicznego drewna, a cztery najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a także wartościowymi nagrodami ufundowanymi przez najemców Galerii Jurajskiej.

Podczas ceremonii dekoracji miła niespodzianka czekała też na dyrektorkę marketingu Galerii Jurajskiej Violettę Dziubin-Łuszczyk. Sędzia główny i organizator turnieju Marcin Dobrzański wręczył podziękowanie od KU AZS Politechniki Częstochowskiej za 10-letnią współpracę przy organizacji turniejów siatkówki plażowej.

– Duże słowa podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy rywalizowali w niedzielę w turnieju – mówił prezes KU AZS Politechniki Częstochowskiej Adam Stępniak. – Sam miałem okazję zagrać w turnieju i wiem, ile siły trzeba zostawić na boisku podczas meczu. A najlepsi rozegrali po kilka spotkań. Cieszę się, że podczas całego dnia panowała przyjacielska atmosfera. Dziękuję wszystkim uczestnikom za to, że zagrali w turnieju. Dziękuję pani dyrektor Violi Dziubin-Łuszczyk za gościnę na pięknym obiekcie do siatkówki plażowej. Dziękuję również sędziemu głównemu Marcinowi Dobrzańskiemu oraz pozostałym częstochowskim sędziom, którzy od rana przygotowali boiska do gry i bardzo dobrze poprowadzili zawody.

Skip to content