I Kameralna Jesień w Miedźnie

Fot. GOK w Miedźnie

Jazz w wykonaniu lokalnych artystów to kolejna muzyczna propozycja Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie. Dla melomanów zaśpiewa Karolina Mrugalska, a na pianinie zagra Grzegorz Kierat. Trzeci i zarazem ostatni koncert w ramach „I Kameralnej Jesieni” rozpocznie się 28 listopada o godz. 19.00.

Wydarzenie o tytule „Jazzowa mżawka” wpisuje się w cykl koncertów zapoczątkowanych we wrześniu bieżącego roku. O szczegółach mówi Kamil Majchrzak z Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie.

– Koncert tematycznie odbiega od wydarzeń, które już się odbyły. Wcześniej postawiliśmy na muzykę klasyczną, chóralną. Tym razem, dla kontrastu, będzie to muzyka jazzowa. Posłuchamy jazzowych standardów w wykonaniu lokalnych artystów, studentów Akademii Muzycznej w Łodzi oraz absolwentów Katedry Muzyki w Częstochowie. Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie ma lokalny zakres działania, dlatego staramy się promować to co nam bliskie, również terytorialnie.

Z uwagi na obowiązujące restrykcje sanitarne wydarzenie odbędzie się w wersji online.

– Za każdym razem, kiedy patrzymy na liczbę wyświetleń, jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Nasze koncerty ogląda nawet po kilka tysięcy osób, co jest bardzo motywujące do dalszych działań. Z pewnością zorganizujemy podobne muzyczne wydarzenia.

Koncert rozpocznie się 28 listopada o godz. 19.00. Transmisja zostanie udostępniona na profilu facebookowym Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie.

ABK