Nie tylko Szczęśliwy Dzień w Teatrze im. Adama Mickiewicza

Teatr im. Adama Mickiewicza ma swoich wiernych widzów, którzy już wcześniej wiedzą, kiedy wielkimi krokami nadchodzi Szczęśliwy Dzień. Na czym polega ta inicjatywa, mówi Joanna Karkoszka-Toborek, kierownik Działu Promocyjno-Literackiego częstochowskiego teatru:

– Osoby które są z nami mocno związane, mają szanse najszybciej dowiedzieć się, kiedy jest Szczęśliwy Dzień w teatrze. W tym dniu można kupić tańsze bilety. Akcja polega na tym, że nie można tych miejsc zarezerwować, tylko trzeba przyjść do kasy biletowej i od razu kupić bilety, wcześniej podając hasło: „Szczęśliwy Dzień”. Jest to akcja lubiana przez mieszkańców Częstochowy; dużo osób korzysta z tej oferty.

Najbliższy Szczęśliwy Dzień w teatrze to czwartek 18 maja. Nie oznacza to, że oferta dotyczy tylko spektakli granych w tym dniu – można wtedy kupić bilety na wszystkie spektakle, które są w repertuarze, oprócz spektakli gościnnych oraz premier i innych wydarzeń szczególnych, wyjaśnia Karkoszka-Toborek.

Teatr zaprasza tych, którzy chcieliby częściej gościć w progach tej instytucji. Tradycyjną już propozycją są akcje „Teatr przyjazny osobom po 60. roku życia” czy „Karnet dla nastolatka”. Szczegóły przedstawia Joanna Karkoszka-Toborek:

– My jako teatr staramy się dostrzec potrzeby różnych grup naszych mieszkańców. Już dawno wprowadziliśmy regułę tańszych biletów dla osób w wieku 60+. Przynajmniej raz w miesiącu jeden lub dwa tytuły z naszego repertuaru obejmujemy akcją Teatr 60+; bilety kosztują 20 zł. Prosimy, aby osoba, która zakupi taki bilet, miała przy sobie dokument potwierdzający prawo do takiej ulgi. Dużo osób korzysta z tej akcji i będziemy ją kontynuować, bo jest po prostu potrzebna.

W ramach tej akcji w maju można jeszcze kupić bilety na „Trenera życia” (współczesny spektakl obyczajowy, z gościnnym udziałem Sambora Czarnoty) na dzień 28 maja, niedziela, na godz. 19:00.

– Mamy też akcję kierowaną do młodzieży – dodaje Joanna Karkoszka-Toborek. – Staramy się, aby nastolatkowie też pojawiali się w teatrze, najczęściej z dorosłymi opiekunami. Projektem „Teatr dla nastolatka” obejmujemy co najmniej jedno wydarzenie w miesiącu. Na takie spektakle młodzież może kupić bilety po 15 zł. W maju zapraszamy nastolatków na koncert „Nie tylko kobieta” (25 maja, czwartek, o godz. 19:00), a w czerwcu (18.06, w niedzielę) – na „Miasto szklanych słoni”.

Warto śledzić aktualności na stronie internetowej Teatru im. Adama Mickiewicza: www.teatr-mickiewicza.pl, aby zdążyć z rezerwacją biletów, bo spektakle cieszą się wielkim powodzeniem i bilety rezerwowane są nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

AD