Konkurs filmowy „Video, ergo sum- Widzę, więc jestem” jest inicjatywą Regionalnego Ośrodka Kultury.

Celem konkursu jest zainspirowanie do tworzenia” filmowych portretów własnych” oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków/narzędzi takich jak: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera.
Mówi instruktor ds. edukacji filmowej, Ewelina Ignaszak-Stolarska:

W tym roku edycja konkursu jest poszerzona o dwie dodatkowe kategorie, bo oprócz filmu, uczestnicy mogą też realizować się w kategorii plakat filmowy oraz recenzja filmowa. Konkurs skierowany jest do amatorów. W konkursie przewidziane są nagrody finansowe, pula nagród wynosi 4,5 tys. złotych. Prace będzie oceniało profesjonalne jury.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia należy składać do 15 października 2018 r. na adres: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie ul. Ogińskiego 13 a 42-200 Częstochowa. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz pokaz nagrodzonych filmów odbędzie się 26.10.2018 o godz.18.00 w Galerii ART-FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ROK-u.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content