Sezon imprez plenerowych w pełni

laka

W okresie wiosenno-letnim najchętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wiedzą o tym organizatorzy rozmaitych imprez, którzy koncerty i atrakcje z budynków przenoszą na sceny plenerowe. Za nami już wiele lokalnych obchodów dni miast m.in. Blachowni, czy Zawiercia. W najbliższy weekend również nie zabraknie miejsc, gdzie będzie można spędzić czas przy muzyce, a różnorodny repertuar zagwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W sobotę i niedzielę (14-15 czerwca) będzie można wybrać się na targowisko miejskie w Wieluniu, gdzie odbędą się obchody dni tego miasta. W sobotę od godziny 15.00 program dla dzieci, a od 18.00 koncert zespołu Basta. Na 21.00 organizatorzy przewidzieli występ gwiazdy wieczoru – grupy Pectus, a tuż po nim do ok. 1.30 dyskotekę na powietrzu, podczas której zagra DJ Świru. Niedzielne obchody poprowadzi znany satyryk i dziennikarz Rafał Bryndal. Od 15. będzie można wysłuchać koncertu zespołu Poparzeni Kawą Trzy, a po nim obejrzeć kabaret Neo-nówka. Kolejną muzyczną atrakcją będzie występ zespołu The Relievers. O 21.00 gwiazda wieczoru – grupa T-Love, a tuż po koncercie, na zakończenie, pokaz sztucznych ogni.

Natomiast już od piątku (13 czerwca) będzie można bawić się na Dniach Lublińca. W Amfiteatrze w Parku Miejskim również atrakcji nie zabraknie. Pierwszego dnia od 18.00 występy młodych artystów z lublinieckiego Domu Kultury, Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, duetu Pieprzyk, oraz zespołu Jem Dżem. Na godzinę 21.30 przewidziany jest występ gwiazdy wieczoru – zespołu Enej. W sobotę, atrakcje na scenie również rozpoczną się o godzinie 18.00. Na początek Zespół Pieśni i Tańca „Halka” oraz Pokaz Magii w wykonaniu Pawła Szretera. Sobotni wieczór umilą kabarety – Młodych Panów (20.00) i Hrabii (21.30). Na zakończenie zabawa taneczna, której akompaniować będzie zespół „Jack”. Niedzielne obchody Dni Lublińca rozpoczną się o godzinie 15.00 Zawodami Drwali „Śląski Drwal”. Będzie można zobaczyć także pokaz mażoretek, oraz posłuchać artystów z Miejskiego Domu Kultury. Obchody Dni Lublińca zakończy koncert gwiazdy – zespołu Budka Suflera.

W najbliższy weekend można pozostać także w Częstochowie, gdzie m.in. w sobotę wiele atrakcji w ramach Industriady, czyli Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.