W przyszłym tygodniu Kościół częstochowski wzbogaci się o nowych prezbiterów, jutro (sobota 12 maja), w wigilię uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie przyjmą święcenia diakonatu.

Jutrzejsza Msza św., podczas której odbędą się święcenia diakonatu, rozpocznie się o godzinie 10.00 w Bazylice Archikatedralna pod wezwaniem Świętej Rodziny w Częstochowie. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Andrzej Przybylski.

Święcenia prezbiteratu odbędą się w przyszłą sobotę 19 maja, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. O 10.00 w częstochowskiej archikatedrze rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content