W sobotę 15 października w Czestochowie spokały się rodziny wielodzietne z całej Polski, zrzeszone w ramach Związku Dużych Rodzin ,,Trzy plus”. Tego typu spotkanie obyło się po raz 19.

Co było powodem sobotniego spotkania? Szczegóły zdradza Judyta Kruk, rzeczniczka prasowa Związku Dużych Rodzin.

– Nasza organizacja ma swoje struktury w całej Polsce. Dziś mamy spotkanie, podczas którego liderzy społeczni będą mogli się porozmawiać, wymieć swoimi doświadczeniami, a także powiedzieć o tym, jak wspierać polskie rodziny. Podpowiedzą też, jak można spędzać czas z rodziną, np. w formie warsztatów czy szkoleń. – mówiła Judyta Kruk, rzeczniczka prasowa Związku Dużych Rodzin.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” wyrósł z poczucia wartości dużej rodziny oraz ze sprzeciwu wobec traktowania rodzin wielodzietnych przez polski system prawny. Na czym owa dyskryminacja dokładnie polegała?

– Duże rodziny są dyskryminowane. Zadomowiło się w świadomości społecznej, że duże rodziny ciągną korzyści materialne. Wystarczy jednak spojrzeć na system podatkowy – już na tej płaszczyźnie duże rodziny są dyskryminowane. Wciąż jest tak, że fokus w dużej mierze skierowany jest na emerytów, czy osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne natomiast przywilejów nie mają aż tyle. – podkreślał Wincenty Bibka, szef projektu Karta Dużej Rodziny.

Obecnie sytuacja polskich rodzin (w tym rodzin wielodzietnych) wciąż się polepsza, w ogromnej mierze dzięki programom socjalnym, oferowanym przez rząd.

Cele Związku Dużych Rodzin to reprezentowanie swoich członków rodziny wobec władz publicznych, prowadzenie działań dla jak najlepszego rozpoznania potrzeb licznych rodzin i zagrożeń przed nimi stojących, organizowanie i wspieranie działań społecznych służących dobru rodzin, współpraca z podobnymi organizacjami europejskimi oraz promocja idei rodziny wielodzietnej poprzez konferencje, działania kulturalne i publikacje.

LN

Galeria: Radio Fiat

Związek Dużych Rodzin - spotkanie w hotelu Arche

Skip to content