Strona internetowa Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej/lesniow.pl

Już w piątek 26 czerwca rozpoczną się pierwsze w tym roku rekolekcje małżeńskie w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Tradycyjnie w ostatni weekend miesiąca, od maja do sierpnia, paulini organizują tam ćwiczenia duchowe adresowane szczególnie do sakramentalnych małżeństw.

– Przyglądając się wymaganiom, jakie świat stawia przed małżonkami i rodzinami, chcemy przyjść im z duchową pomocą. Nasze Sanktuarium, co potwierdzają świadectwa wiernych, jest uprzywilejowanym miejscem zawierzenia wszystkich, którzy żyją w rodzinach i im służą – powiedział o. Łukasz Kręgiel. Paulin posługujący w Leśniowie zaprosił na rekolekcje i dodał: – Matka Boża jest w tym miejscu szczególną opiekunką rodzin i widzimy na przestrzeni lat, jak do tego sanktuarium przybywają rodziny z dziećmi i narzeczeni. Przybywają też kobiety, które są w błogosławionym stanie. Zrodziła się taka inicjatywa, aby w naszym sanktuarium były rekolekcje dla małżeństw i dla rodzin. Nazwa rekolekcji to: duchowa odnowa małżeństwa i rodziny.

Warsztaty potrwają do 28 czerwca, a prowadzić je będzie bp Andrzej Przybylski. Kolejne tury spotkań zaplanowane są w dniach 24-26 lipca oraz 28-30 sierpnia. Więcej informacji o rekolekcjach, zbliżających się uroczystościach odpustowych i wydarzeniach w leśniowskim Sanktuarium można znaleźć na stronie internetowej lesniow.pl i facebookowym profilu sanktuarium.

Radio Jasna Góra
BNO

Skip to content