„24 godziny dla Pana” w DA Emaus

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka: „by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej”, archidiecezja częstochowska przyłączyła się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”.

W tym roku trwa ona od piątku do soboty (25-26 marca). Jednym z miejsc celebracji jest kościół akademicki przy duszpasterstwie Emaus w Częstochowie.

– 24 godziny adoracji oraz spowiedzi wnoszą w życie ludzi obecność Boga poprzez sakramenty. Wielką wartością jest, że wydarzenie to przeżywa się w całym Kościele Powszechnym, tak samo, jak powszechne jest zbawienie i odkupienie, które jest dla każdego. 24 godziny dla Pana to na pewno dobra okazja, aby się zatrzymać i dać trochę swojego czasu Bogu, który mamy przecież od Niego – mówił ks. Jakub Raczyński, duszpasterz wspólnoty.

Całodobowe czuwanie oraz możliwość spowiedzi zainicjowała Msza św. pod przewodnictwem ks. Michała Krawczyka, która rozpoczęła się o godz. 19:00. Zaraz po niej zgromadzeni wzięli udział w nabożeństwie pokutnym, po którym całą dobę będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Tegoroczne hasło inicjatywy mówi o tym, że to w Bogu mamy odkupienie i odpuszczenie grzechów. To jest to, czego świat obecnie potrzebuje. 25 marca mamy także uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest też zawierzenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Za tym zawierzeniem powinno iść nawrócenie każdego z nas – dodał ks. Raczyński.

Eucharystia zakończy się w sobotę o godz. 18:00. Będzie jej przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Drugim miejscem, w którym całą dobę trwa spowiedź oraz adoracja Najświętszego Sakramentu jest kościół Katarzyny Aleksandryjskiej w Mierzycach.

BNO

 

Skip to content