Msze św. roratnie, rekolekcje, adoracja Najświętszego Sakramentu – to tylko część programu “Adwentu 2021 ze św. Marcinem”. W kłobuckiej parafii św. Marcina rozpoczyna się okres szczególnego przygotowania duchowego do Narodzenia Pańskiego. O idei tych działań mówi wikariusz ks. Paweł Caban:
– Chcemy się szczególnie przygotować, jak myślę w każdej wspólnocie parafialnej, na przyjście Pana Jezusa i przypomnieć sobie, że On ciągle do nas przychodzi, bo ciągle o tym zapominamy. Dlatego w tym roku zaplanowaliśmy cały cykl wydarzeń zatytułowany “Adwent 2021 ze św. Marcinem”. Chcemy naszych wiernych objąć “kompleksowo” i zaprosić też tych, których ścieżki z Kościołem się rozeszły, do powrotu i do radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
W ramach przygotowań adwentowych przewidziano również wydarzenia artystyczne, których celem jest, poprzez piękno muzyki czy słowa, przybliżenie ludzi do Boga:
– W naszej tradycji filozoficzno-teologicznej Pan Bóg jest Prawdą, Dobrem i Pięknem. I tak, jak przez Prawdę naszej wiary, przez Dobro, jakie sobie nawzajem okazujemy, ale i przez Piękno chcemy ludzi przyciągać i chcemy zbliżyć się wspólnie do Pana Jezusa. Dlatego i Msze św. i rekolekcje, ale i sztuka. dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu o godz. 19.00 chcemy zaprosić na koncert organowy, który będzie z jednej strony pełen muzyki, ale będzie też przepleciony Słowem Bożym, rozważaniami adwentowymi tak, aby przez piękno człowiek mógł zbliżyć się do Pana Boga, bo o to nam przede wszystkim chodzi.
„Adwentowy Koncert Organowy u św. Marcina” rozpocznie się dzisiaj (28 listopada) o godz. 19.00. Przy organach zasiądzie Katarzyna Krawczyk.

Skip to content