AquamPanemChallange – podejmiesz się wyzwania?

Zbliża się Wielki Post. Parafia Świętej Rodziny w Częstochowie zorganizowała na ten wyjątkowy czas wyzwanie, które powoli staje się tradycją. Mowa o AquamPanemChallenge.

Ks. Łukasz Sakowski przypomniał, na czym polega wyzwanie:

– Po raz kolejny w naszej parafii organizujemy AquaPanemChallenge, taką sztafetę postu o chlebie i wodzie. Każdy z nas ma wiele różnych intencji, problemów, trosk, intencji, które nosi w swoim sercu. Zachęcamy, by te intencje przynieść się czy to do kancelarii, zakrystii, także można je zgłosić SMSowo, na Facebooku, parafii czy mailowo. W tych intencjach będzie odbywała się przez cały Wielki Post wielka sztafeta postu o chlebie i wodzie. I także do tej sztafety zapraszamy, nie tylko by zgłosić te intencje, ale także by zapisać się, by wybrać sobie taki jeden dzień spośród tych 40 w czasie Wielkiego Postu.

Wikariusz Archikatedry Świętej Rodziny zaprosił również na nabożeństwa wielkopostne:

– Oprócz sztafety także zachęcamy i zapraszamy do udziału w pięknych nabożeństwach pasyjnych. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej w naszej bazylice. Drogi Krzyżowe odbywają się każdy piątek o godzinie 17.15, po nich Msza święta. Zapraszamy także na Gorzkie Żale, również o 17.15 w każdą niedzielę Wielkiego Postu. Gorzkie Żale oczywiście z kazaniem pasyjnym.

Wielki Post rozpoczyna się Środą Popielcową, która w tym roku przypada 14 lutego, w Walentynki. Warto nadmienić, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Skip to content