Bierzmowanie w parafii św. Faustyny

O zesłanie darów Ducha Świętego modlił się bp Andrzej Przybylski w czasie uroczystości udzielenia sakramentu bierzmowania uczniom Szkoły Specjalnej im. Janusza Korczaka nr 23 w Częstochowie. Eucharystia sprawowana była 28 maja w kościele św. Faustyny Dziewicy.

Bierzmowanie, czyli jeden z siedmiu sakramentów świętych umocnić ma człowieka w wierze, aby stawał się godnym Bożego zaufania. – To podkreślenie, że chcemy trwać przy Bogu – mówił do młodzieży bp Andrzej Przybylski:

– Bardzo się cieszę, że są bierzmowania takie trochę niestandardowe. Liturgia oraz Słowo Boże pozostają bez zmian, ale osoby przyjmujące bierzmowanie są po prostu inne. Chcę do nich dzisiaj mówić o podobieństwie do Pana Boga. O tym, że przyjmowane sakramenty są właśnie po to, abyśmy mieli coś podobnego do Pana Boga. To m.in. dobroć i łagodność, których z pewnością rodzicom tych dzieci oraz samem młodzieży bardzo potrzeba.

Jak tłumaczy proboszcz parafii św. Faustyny w Częstochowie ks. Wojciech Pelczarski – sakrament bierzmowania przyjęło w tym roku 13 osób zmagających się z niepełnosprawnością:

– Młodzież wchodzi w życie dorosłe i potrzebuje do tego darów Ducha Świętego. Wierzymy wskutek sakramentu, który stanowi dla nas pewną tajemnicę. Wierzymy, że dary Ducha Świętego będą działały w tej młodzieży.

Parafia pod wezwaniem św. Faustyny Dziewicy powołana została przez śp. abp seniora Stanisława Nowaka 3 kwietnia 2005 roku. 25 września została odprawiona tu pierwsza Msza św. oraz rozpoczęła się Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed pierwszą uroczystością patronalną. W dzień uroczystości odpustowej św. Faustyny Dziewicy, 5 października 2005 roku, został wprowadzony do świątyni obraz Bożego Miłosierdzia poświęcony przez św. Jana Pawła II.

ABK

Skip to content