1_szopka_as

Przy jasnogórskim sanktuarium buduje się bożonarodzeniowa szopka. W tym roku przede wszystkim będzie ona swoim wystrojem nawiązywać do obchodów jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej. Jasnogórska szopka będzie nie tylko inna niż zwykle, ale będzie również usytuowana w innym miejscu – na dziedzińcu Jasnej Góry przed bramą Wieczernika.

– Przychodzimy do szopki, aby powitać nowonarodzonego Jezusa. To On ma być w tym czasie najważniejszy, a nie takie czy inne zwierzątka. Stąd w tym roku rezygnujemy z żywej szopki. Będą za to nowe postacie i nowa szopa, prawdziwie góralska, wykonana przez górali z parafii z Bachledówki k. Zakopanego – tłumaczy o. Sebastian Matecki, rzecznik prasowy Jasnej Góry.

Jasnogórską szopkę będzie można odwiedzać od uroczystości Bożego Narodzenia. Tego dnia o północy będzie sprawowana w sanktuarium uroczysta Msza św. o północy.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content