Caritas poszukuje wolontariuszy na granicę!

Caritas Polska szuka koordynatorów z 4-osobowymi zespołami wolontariuszy, którzy są gotowi na okres 7 dni, od niedzieli do niedzieli, działać w punktach pomocowych na granicy. Potrzebne jest kilka takich ekip na kolejne tygodnie. Caritas oferuje nocleg i wyżywienie.

Trzeba być gotowym na trudne warunki fizyczne i psychiczne. Warto też zabrać ciepłe ubrania oraz latarkę – najlepiej czołową. O szczegółach mówi br. Cordian Szwarc z Caritas Polska:

Konkretnie chodzi o takie wsparcie i pomoc wysyłaną do punktów przygranicznych, tm gdzie są nasze „Namioty Nadziei”. Zapraszamy do współpracy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy dysponowaliby czasem dłuższym niż kilka dni, by w tych punktach, w których jesteśmy, wspierać uchodźców, wydawać jedzenie, chronić kobiety i dzieci, ale też pomagać w działaniach, które są organizowane przez koordynatorów takich punktów.

Zgłosić się można poprzez adres mailowy wolontariat@caritas.org.pl lub facebookową stronę Caritas Polska. Szczegóły odnośnie wolontariatu można też znaleźć na stronie internetowej ogólnopolskiej Caritas. Br. Cordian podkreśla, że ten wolontariat do łatwych nie należy, zapewnia jednak, że żaden z wolontariuszy nie zostanie pozostawiony sam sobie:

Nie jest łatwo, ale zapewniamy pomoc psychologiczną. Jesteśmy wspólnotą i wiemy, że każdy wolontariusz to jest skarb. Chcemy tworzyć taką wspólnotę ze wszystkimi wolontariuszami.

Wolontariat ten z pewnością będzie też próbą dla charakteru. Żeby się zgłosić, trzeba wypełnić stosowny formularz, z którego dane będą zapisane w bazie Caritas. Dzięki tym danym, koordynatorzy wolontariatu będą mogli planować rotację zespołów na punktach granicznych. Zapisywać się można przez cały czas, ponieważ koordynatorzy Caritas spodziewają się długotrwałego działania.

Skip to content