Częstochowskie środowisko akademickie zainaugurowało kolejny rok nauki Eucharystią sprawowaną w kościele św. Ireneusza przez bp. Andrzeja Przybylskiego. Ale żeby ten początek roku akademickiego był jeszcze lepszy Duszpasterstwo Akademickie Emaus zaprasza studentów na kolejne wydarzenie.

„Rekolekcje na dobry początek” to propozycja duszpasterska, aby nowy rok akademicki rozpocząć w jak najlepszy sposób. O rekolekcjach mówi ks. Michał Krawczyk, duszpasterz akademicki:
– Taki jest zwyczaj niemal w każdym Duszpasterstwie Akademickim w Polsce, że na początek proponujemy jako start “Rekolekcje na dobry początek”. U nas w temacie “Więcej?!”, ze znakiem zapytania i wykrzyknikiem, więc nie chodzi o to, żeby więcej robili, tylko żeby więcej, no właśnie, taka niespodzianka, pozwolili Panu Bogu podziałać w swoim życiu. Poprowadzi ks. Piotr Spyra, doktor z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Prowadzi też Szkołę Nowej Ewangelizacji, ale jest też w Zespole do spraw Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Zajmuje się obecnie też taką ogólnopolską szkołą ewangelizacji. Ma bardzo duże doświadczenie w pracy też z młodymi, ale przede wszystkim to na czym mi zależy, formuje młodych. I chciałbym, żeby też pokazał, że to “Więcej?!”, to nie znaczy, że mamy dać więcej czasu, więcej jakoś siebie, tylko mądrzej.

Duszpasterstwo Akademickie Emaus, jak sama nazwa wskazuje, skupia się przede wszystkim na formowaniu braci studenckiej, ale oczywiście, jak mówi ks. Michał, drzwi duszpasterstwa są otwarte dla każdego. Tak jest również w przypadku rekolekcji:
– Program rekolekcji jest oczywiście przeznaczony przede wszystkim dla studentów i mają takie spotkania, one są i w niedzielę, i w poniedziałek, i we wtorek, które są typowo dla studentów. Więc ks. Piotr będzie się widział tylko z nimi, natomiast oczywiście głoszone słowo w czasie Mszy św. jest dla każdego. Więc jeśli ktoś tylko potrzebuje, chce doświadczyć czegoś bardziej, więcej, mocniej, to oczywiście każdy jest zaproszony.

Czym zajmuje się duszpasterstwo w ciągu całego roku można dowiedzieć się na stronach internetowych DA Emaus oraz na profilu facebookowym.

Skip to content