W czwartek, 8 czerwca w parafii św. Marcina w Kłobucku odbyła się comiesięczna Duchowa Odnowa. Pomimo przypadającej na ten dzień uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i uczestnictwa w procesji ulicami miasta, wierni tłumnie zgromadzili się na wieczornym nabożeństwie, aby wciąż wychwalać Boga.

W tym roku nie miałem wątpliwości, czy wierni, po procesji przyjdą na nabożeństwo… – mówił po zakończeniu modlitwy ks. Paweł Caban, inicjator Duchowej Odnowy Kłobucka:

Wielka i piękna uroczystość Bożego Ciała była świętowana również w Kłobucku. Ulicami miasta przeszła liczna procesja, wieczorem jak co miesiąc dopełniliśmy modlitwę podczas Duchowej Odnowy. Wiele rodzin przyszło po to, aby spędzić wieczór z Jezusem Eucharystycznym. To ważne, aby tego dnia odczuć miłość Boga.

Ostatnie tygodnie w Kłobucku to okres, który obfitował w wiele wydarzeń. Pomimo że zbliżają się wakacje to w kłobuckiej parafii, trwają przygotowania do kolejnych inicjatyw, o czym zapewnia ks. Paweł:

O tej wielkiej miłości, którą darzy nas Bóg, dzięki której mamy siłę iść przez życie. W Kłobucku to życie się rozwija, za co dziękujemy Bogu. Ostatnio podsumowaliśmy konkurs plastyczny, w ostatnią niedzielę odbyła się Pierwsza Komunia Święta. Przed nami kolejne wydarzenia, wakacje, i następny rok pracy ku chwale Boga. Mamy nadzieję, że to dzieło będzie kwitło równie pięknie, jak kwiaty przy ołtarzach Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Wśród intencji, za które modlili się wierni, znalazły się m.in. wołania: wiarę w Eucharystię, czy dobre wakacje. Comiesięczna modlitwa zakończyła się tradycyjnym błogosławieństwem oraz apelem jasnogórskim. Następne spotkanie z cyklu „Duchowa Odnowa Kłobucka” odbędzie się 20 lipca. Do włączenia się w modlitwę nieustannie zapraszają duszpasterze wraz z radą parafialną parafii św. Marcina w Kłobucku.

Skip to content