Częstochowa świętuje Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

Źródło: kostka.czest.pl

Wieczór uwielbienia, festyn parafialny oraz Eucharystia Odpustowa to tegoroczne propozycje parafii św. Stanisława Kostki w Częstochowie w ramach Triduum ku czci tego świętego. Już w najbliższą niedzielę 18 września obchodzone będzie wspomnienie św. Stanisława Kostki, które w wielu parafiach poprzedzone jest inicjatywami skierowanymi do najmłodszych i rodzin.

Nie inaczej będzie w Częstochowie – ks. proboszcz Remigiusz Lota zdradził, co przygotowano, aby uczcić tegoroczne wspomnienie, obchodzone w parafii już od piątku 16 września.

– Wieczorem będą chwały i uwielbienia, które prowadzi wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”. Będzie to modlitwa Przenajświętszym Sakramentem, Adoracja, a celem – modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. W sobotę do południa przychodzą do naszej parafii pielgrzymki, m.in. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży z parafii św. Zygmunta oraz NMP Częstochowskiej. Będą uczestniczyć w Mszy św. oraz spotkaniu z diakonem, który opowie o św. Stanisławie Kostce – mówił duchowny.

Poza modlitwą, w sobotę najmłodsi parafianie oraz wszyscy przybyli zgromadzą się na placu przedszkola sióstr Urszulanek przy ul. Pułaskiego, aby dobrze się bawić.

– Festyn parafialny rozpocznie się od godz. 14:00. Nie zabraknie jedzenia i zabawy. W niedzielę zostanie odprawiona suma odpustowa, której będzie przewodniczyć ks. dr Mikołaj Węgrzyn, dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego – dodał proboszcz parafii.

Św. Stanisław Kostka jest patronem studentów, nowicjuszy jezuickich oraz polskiej młodzieży. To właśnie dlatego obchody związane z uczczeniem jego wspomnienia w dużej mierze są kierowane właśnie do najmłodszych.

BNO

Skip to content