Częstochowscy maturzyści z modlitwą u Matki Bożej

Pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Częstochowskiej fot. Radio Fiat

Na Jasnej Górze modlili się maturzyści Archidiecezji Częstochowskiej. W sobotę 13 marca, ze względu na ograniczenia pandemiczne, do Kaplicy Matki Bożej przybyli jedynie przedstawiciele młodzieży, która w tym roku przystąpi  do egzaminu dojrzałości. Pozostali łączyli się w modlitwie poprzez media.

Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, który w rozmowie z mediami mówił:

– Przychodzimy do Matki Niezawodnej Nadziei, a to, że Duch Święty wspomaga nas i podprowadza nas do całej prawdy i o nas, o naszej ludzkiej naturze, o mierze człowieczeństwa, kim jest dla nas Chrystus i czyni nas świadkami, to już są kolejne zadania, które oni muszą na nowo zrozumieć i na nowo je podjąć.

Metropolita Częstochowski zaznaczył rolę Maryi w realizacji ciągłego zgłębiania wiary człowieka:

– Skończenie katechezy czy w ogóle swojej edukacji religijnej na poziomie szkoły nawet średniej nie zabezpiecza na całe życie. Wiara nie jest polisą ubezpieczeniową, wiara jest po prostu spotkaniem z Jezusem. Albo wzrasta to spotkanie i miłość do Niego i przynależność do Niego, albo po prostu ją tracimy. I dlatego przychodzimy do Maryi, bo Ona jest najpewniejszą drogą do Chrystusa.

O intencjach pielgrzymki mówił ks. Wojciech Radoliński, katecheta IX LO im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie:

– Pielgrzymujemy z maturzystami naszej Archidiecezji w celu zawierzenia i przygotowania do matury a także zawierzenia ich dalszej drogi życiowej i dokonywanych wyborów. Ci, którzy mogli, dojechali. Natomiast większość osób prosiliśmy, żeby zachowując limity pandemmiczne, łączyli się z nami za pośrednictwem mediów katolickich.

Na zakończenie Eucharystii częstochowscy maturzyści złożyli Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej.

Całej homilii wygłoszonej przez abp. Wacława Depo można wysłuchać TUTAJ.

JS/BPJG