“Kolęda Skałka” – to nazwa koncertu kolęd, który odbył się w niedzielę (21 stycznia) wieczorem w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w częstochowskiej dzielnicy Błeszno. Wśród występujących byli m.in. Robert Gliński, gitarzysta zespołu “Gang Marcela” oraz Tomasz Drozdek znany z projektu T.ETNO Instrumenty Świata.

Gwiazdą koncertu był znany aktor Dariusz Kowalski.

Bardzo lubię śpiewać kolędy. Kolędy to są małe traktaty teologiczne, one są przecudowne – można się z nich uczyć wiary. Kolędy to jest dla mnie taki nieodłączny element dzieciństwa, wiary, polskości, po prostu mojego życia – mówił Dariusz Kowalski.

Kierownikiem muzycznym koncertu był Michał Moneta, a jednym z występujących był nasz Marcin Kupczyk, prowadzący w Radiu FIAT audycję “180 minut z Mocą” oraz wokalista zespołu Yellow Pot.

Paweł Kmiecik

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content