W czwartek 22 marca nasze radio odwiedziła grupa diakonów z Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Mieli okazję poznać naszą rozgłośnię i jej pracowników.

Przyjechaliśmy jak co tydzień w czwartek na zajęcia do Częstochowy i – co ważne – przyjechaliśmy z naszych parafii praktyk. W ciągu tygodnia jesteśmy na naszych parafiach w różnych miejscach archidiecezji. Tam przygotowujemy się do pracy duszpasterskiej już jako księża. Byliśmy w Kurii, byliśmy w Caritasie, dziś przyszedł czas na radio. Bardzo nam się tutaj podoba – mówi dk. Wojciech Biś, który swoje praktyki duszpasterskie odbywa w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

Do tegorocznych święceń kapłańskich przygotowuje się 9 diakonów z archidiecezji częstochowskiej oraz 4 z diecezji sosnowieckiej.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content