W niedzielę 26 czerwca 25 młodych ludzi otrzymało dary Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania w Parafii Wszystkich Świętych w Rzejowicach. Tego dnia parafia gościła bp. Antoniego Długosza, który był szafarzem tego ważnego sakramentu. Pierwotnie uroczystość bierzmowania została zaplanowana we wrześniu, ale rozpoczynający się od lipca kolejny etap prac remontowych zabytkowej świątyni parafialnej sam wyznaczył wcześniejszą datę.

Eucharystia, podczas której bp Antoni Długosz udzielił sakramentu bierzmowania, rozpoczęła się w Godzinie Miłosierdzia. Celebransa przywitał proboszcz parafii, ks. Tomasz Kordela, a także rodzice kandydatów do bierzmowania. Ci wyrazili prośbę o sakrament bierzmowania i zobowiązali się do pomocy młodym ludziom na dalszej drodze wiary, i jak niegdyś, zapoczątkowali w nich dar Bożego ojcostwa w sakramencie Chrztu Świętego.

W homilii bp Długosz wskazał młodym na osobę św. Jana Pawła II i Dekalog, przypominając nauczanie Papieża w kontekście troski o duchowe budowanie na skalę, jaką jest Kościół i przykazania Boże, które są drogowskazami na życie. Podkreślił stałą obecność Boga w życiu każdego chrześcijanina. Widzialnym znakiem sakramentalnej łaski było namaszczenie czoła olejem Krzyżma Świętego, czego dopełnieniem była Komunia Święta.

W końcowym słowie bp Antoni Długosz wyraził wielką radość, podziw i podziękowanie mieszkańcom parafii i proboszczowi za troskę o podjęcie dzieła materialnej odnowy parafialnego kościoła. Dzięki wielkiemu sercu parafian oraz funduszom pozyskanym na odnowienie obiektów zabytkowych z różnych źródeł parafia podjęła w 2018 roku trud odnowy kościoła, który był w złym stanie. Do dziś udało się zrewitalizować ściany zewnętrzne świątyni, pokryć kościół nowym dachem z nową wieżą, wykonać nowe fundamenty i odwodnienie kościoła. Obecne prace, rozpoczynające się od lipca, odtworzą i przywrócą pierwotny blask w prezbiterium kościoła. Apostolskie błogosławieństwo bp. Antoniego Długosza, które udzielił całej parafii, umocni ją na dalszy rozwój duchowy.

Źródło: Oskar Juchnik

 

Galeria: Anna Kopiecka

Skip to content