Dziękczynna modlitwa MIVA Polska w Dniu Bezpiecznego Kierowcy

Apel Jasnogórski 25.07.2020 fot. Radio Fiat

W dniu św. Krzysztofa, 25 lipca, w szczególny sposób za wszystkich kierowców modlono się w trakcie Apelu Jasnogórskiego. Rozważanie poprowadził ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, krajowy duszpasterz kierowców.

W rozmowie z Radiem Fiat ks. Kraśnicki opowiedział o intencjach swojej modlitwy w częstochowskim sanktuarium:

-Przy ołtarzu Ojczyzny, przez obliczem Matki Bożej, jest to ważny moment, by dziękować za wszelką pomoc ze strony dobroczyńców, za udział kierowców w akcji “1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy”, bo dzięki temu misjonarze korzystają z ogromnej pomocy co roku. W ubiegłym roku udało się zrealizować bardzo wiele projektów na około 300 pojazdów. Przeznaczyliśmy na to dość dużą sumę, ale ta suma to dar od kierowców i dobroczyńców, więc chciałem wyrazić tę wdzięczność poprzez udział w Apelu, ale również poprzez ale także poprzez specjalnie ofiarowaną tutaj w Kaplicy Jasnogórskiej Mszę św. za wszystkich którzy współpracowali i współpracują z MIVA Polska, za wszystkich którzy na różnych poziomach, zarówno osoby świeckie i duchowne, wspierają nasze dzieło i dzięki temu służymy Kościołowi misyjnemu. Tu na Jasnej Górze dzisiaj niejako zamykamy Tydzień Świętego Krzysztofa obchodzony pod hasłem “Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Właśnie do Eucharystii idziemy jak do źródła, z którego bierze się siła, taka misyjna energia, abyśmy właśnie również zaczerpnęli z tego źródła i wspierali tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach świata, naszych polskich misjonarzy i misjonarki.

Podczas Apelu obecny był także ks. Paweł Chudzik, misjonarz w Peru, który na co dzień ma możliwość korzystania z pomocy okazanej przez MIVA Polska w ramach akcji “1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”:

-Myślę, że będę wyrazicielem takiej opinii wszystkich misjonarzy. A no wygląda to tak, że pomoc świadczona przez wszystkich kierowców przy okazji MIVA Polska z okazji świętego Krzysztofa i nie tylko, bardzo wymiernie przynosi nam korzyści i pomoc w tej nowej posłudze misyjnej. Prosząc w projektach o środki transportu zawsze mamy tę pewność, że ta pomoc będzie. Jeszcze nie zdarzyło się tak, żeby MIVA Polska nam odmówiła takiej pomocy. Kupujemy te środki transportu na różne fronty działania, czy to górach, czy na rzekach, pustyniach, a nawet na zmarzlinach czy w powietrzu. Misjonarze mogą doświadczyć takiej pomocy na zakup środków transportu, dzięki temu możemy docierać znacznie łatwiej i szybciej do tych ludzi, niosąc Chrystusa.

21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy, trwał od 19 do 26 lipca.

JS

Skip to content