We wtorek, 28 listopada w Częstochowie odbędzie się Dzień Skupienia Organistów i Muzyków kościelnych naszej archidiecezji. Organizatorami wydarzenia są: Studium Muzyki Kościelnej oraz Duszpasterstwo Organistów.

To będzie wyjątkowy czas modlitwy oraz spotkania… – mówi o zbliżającym się wydarzeniu ks. dr. Łukasz Połacik, duszpasterz organistów:

Jako Duszpasterstwo Organistów, Duszpasterstwo Muzyków Kościelnych i Studium Muzyki kościelnej w Częstochowie chcemy serdecznie zaprosić na dzień skupienia organistów i muzyków kościelnych naszej archidiecezji, oczywiście zapraszamy wszystkich muzyków, którzy może w jakiś sposób są z Częstochową związani, także chociażby przez fakt kończenia naszego studium. To taki czas skupienia, taka swoista pielgrzymka, bo punktem kulminacyjnym naszego spotkania jest uroczysta Msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wacława Depo na Jasnej Górze właśnie u Matki Bożej. Ta msza święta o 17.00, ale też tradycyjnie będzie możliwość adoracji Pana Jezusa, możliwość spowiedzi, możliwość spotkania przy kawie, wymiany poglądów – to taki rodzaj warsztatów, konferencji. I to, co jest naszą tradycją, tak zwane wycieczki organowe. Kolejne dwa instrumenty piszczałkowe, organy poznamy w tym roku. Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy plan dnia skupienia znajduje się tutaj. Jak przypominają organizatorzy – udział w dniach skupienia jest elementem formacji muzyków kościelnych, dlatego Księża Proboszczowie powinni umożliwić Organistom uczestnictwo w tym wydarzeniu. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu: 793-948-855 oraz mailowo: slimkczest@gmail.com.

Skip to content