W sobotę, 13 sierpnia, do parafii św. Zygmunta w Częstochowie zawita EwangeliBus, który przemierzając wioski i miasta głosi Słowo Boże.

Grupa EwangeliBusa pisze o sobie tak: „Misją Jezusa było pełnić wolę Ojca i ukazywać Jego dzieła światu. W czasie Jego działalności dokonywał znaków i cudów, uzdrawiał chorych, odpuszczał grzechy, przynosił wolność uwięzionym. Działo się to dlatego, że był ciągle w drodze. Głosił Dobrą Nowinę, modlił się w synagogach i na ulicach, ukazując ludziom, że miłość Boga jest ponad prawem. Na swojej ziemskiej drodze powoływał także uczniów, by Ci naśladowali Go we wszystkim.
Z takiego stylu życia Jezusa narodziła się NASZA MISJA: Mobilna rozmównica, słuchalnica i ambona. Przemierzając wioski i miasta w EwangeliBusie chcemy rozmawiać z ludźmi, wsłuchiwać się w ich potrzeby i głosić im Słowo Boże. Wierzymy, że to sam Duch Święty prowadzi nas do osób, które tego potrzebują”.

– Trzynastego sierpnia wieczorem dotrze do nas szalona ekipa charyzmatyków, która jeździ po Polsce wymalowanym busem – mówi proboszcz parafii św. Zygmunta w Częstochowie, ks. Jacek Marciniec:

– Cała inicjatywa jest znana jako EwangeliBus, odpowiada za to przedsięwzięcie ks. Łukasz kierowca EwangeliBusa i główny kaznodzieja. 14 sierpnia w naszej parafii mamy nadzieję, że będzie przepowiadał z mocą Ducha. Towarzyszyć mu będą osoby, które swoim śpiewem, świadectwem, modlitwą będą również wspomagać tę inicjatywę. A wieczorem po Mszach św. około 19.00 taka wielka modlitwa Uwielbienia z prośbą o dary Ducha Świętego dla naszej parafii.

Msze św. w niedzielę 14 sierpnia w parafii św. Zygmunta z udziałem ekipy EwangeliBusa odprawione zostaną o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00.

Skip to content