Ferie w parafii archikatedralnej były pełne wrażeń

Parafia archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie umieściła na swojej facebookowej stronie fotorelację z wyjazdu dzieci na wycieczkę do Katowic. Jest to relacja z trzeciego dnia katedralnych ferii, które jak widać, z uwagi na wyjazdowy charakter, bardzo się dzieciom podobały.

Pierwszy dzień ferii archikatedralnych dzieci spędziły na zwiedzaniu zwykle niedostępnych zakamarków archikatedry:

Dziś dzieciaki w ramach pierwszego feryjnego spotkania wybrały się na szczyt naszej przepięknej Archikatedry. Zwiedziliśmy chór oraz wjechaliśmy windą na strych, aby zobaczyć całą bazylikę z góry. Przeszliśmy również na taras widokowy, gdzie dzieci miały widok na pobliską okolicę i miasto. Następnie wszyscy udaliśmy się do auli katedralnej. Tam zostały przeprowadzone gry i zabawy z przeróżnymi nagrodami. Wszystkie dzieci były zachwycone dzisiejszym spotkaniem.

Źródło fot. Archikatedra Świętej Rodziny / Facebook.com

Drugiego dnia były na wycieczce w Warszawie, gdzie odwiedziły Centrum Nauki Kopernik. A jak upłynął trzeci dzień?

Drugiego dnia naszych ferii ze Świętą Rodziną zorganizowaliśmy sobie wypad do Warszawy. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od podróży pociągiem, co już było dla nas niesamowitą atrakcją. Po dotarciu na stację Warszawa Gdańska przesiedliśmy się w metro i dotarliśmy na Stare Miasto. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Grób Nieznanego Żołnierza z odprawą warty. Po niej przeszliśmy na Krakowskie Przedmieście, gdzie zobaczyliśmy Pałac Prezydencki. Dalej udaliśmy się Traktem Królewskim pod Kolumnę Zygmunta przy Zamku Królewskim. Następnie nasze kroki skierowaliśmy do Katedry pw. św. Jana Chrzciciela. Tam mocną atrakcją były krypty, gdzie pochowani są m.in. Gabriel Narutowicz, Ignacy Mościcki, czy nasz poeta Henryk Sienkiewicz. Po mocnym spacerze posililiśmy się w McDonald’s. Centralnym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Tam miło spędziliśmy czas poprzez naukę i zabawę. Pod wieczór udaliśmy się do jednej z największych galerii – Złotych Tarasów, gdzie zakupiliśmy prowiant na podróż i symboliczne pamiątki. Nasza wyprawa do stolicy była męcząca, ale niesamowicie udana. Naszym dzieciom dziękujemy za wzorowe zachowanie i piękne świadectwo

Źródło fot. Archikatedra Świętej Rodziny / Facebook.com

Administrator archikatedralnej strony na facebooku zrelacjonował także wyjazd do Katowic trzeciego dnia:

Trzeciego dnia nasze dzieci parafialne wybrały się do magicznej Bajki Pana Kleksa w Katowicach, w której czekały na nie niezwykłe zadania i przygody. Odnalazły zaginiony guzik, szkatułkę Doktora Paj-chi-wo oraz zaczarowany atrament. Dzieci były również świadkami niezwykłych eksperymentów. Na koniec w oczekiwaniu na pociąg wszyscy miło spędzili czas na miejskim lodowisku. To był niezapomniany wspólny czas. Dziękujemy wszystkim dzieciakom za wzorowe zachowanie i tak duże zainteresowanie wyjazdem.

Źródło fot. Archikatedra Świętej Rodziny / Facebook.com

Komplet zdjęć można obejrzeć na facebookowej stronie parafii archikatedralnej.

Skip to content