Finał III edycji Biegu Papieskiego w Częstochowie

„Nie lękajcie się – możecie zdobyć swój Everest” pod tym hasłem zorganizowano już III edycję Biegu Papieskiego w Częstochowie. W niedzielę 10 października w częstochowskim kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika odbyła się natomiast gala finałowa, podczas której nagrodzono wszystkich uczestników sportowej inicjatywy. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a jej uczestnikami były zarówno dzieci, jak i seniorzy.

Bieg Papieski to forma aktywności fizycznej, w której mogli uczestniczyć wszyscy chętni – niezależnie od wieku. Dokładniejsze informacje odnośnie inicjatywy podaje organizatorka tegorocznego biegu, Edyta Kokot: – W tym roku w biegu brało udział ponad stu uczestników, z czego połowę stanowili tylko nasi parafianie. Cele biegu były trzy, a najważniejszym z nich było pokonanie aż 8848 tysięcy stopni, symbolizujących każdy metr najwyższej góry świata, stąd właśnie hasło “zdobądź swój Everest”, który ma właśnie 8848 metrów. Mount Everest jest symbolem pokonania samego siebie, swoich słabości, swoich grzechów i lęków. Wejście na szczyt świata dla wielu okazuje się łatwiejsze, niż przezwyciężenie swych niedoskonałości

Swojej radości z efektów i zainteresowania, jakim cieszył się tegoroczny bieg, nie ukrywał proboszcz parafii św. Stanisława BM, ks. Jacek Michalewski: – Wszystkim błogosławię w ten kolejny, 21. Dzień Papieski. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować ten bieg i ten dzień. Bez ich pomocy nigdy nie zdobylibyśmy własnego Mount Everest. Tak jak mówiły moje poprzedniczki, ta idea by przełamać siebie poprzez wędrówkę, wspinaczkę jest naprawdę dobra. Sam uwielbiam się wspinać. Niedawno zdobywałem w nocy Babią Górę, by móc zobaczyć z jej szczytu wschód słońca, o poranku nie mogłem się nacieszyć przepięknym widokiem, jaki Pan Bóg obdarzył naszą planetę. To dzieło stworzenia w górach jest szczególnie widoczne. Nie bez powodu nazywam góry najpiękniejszym bożym sanktuarium nie ręką ludzką uczynione.

Każdy z uczestników biegu został nagrodzony okolicznościowymi medalami. Przeprowadzono losowanie, w ramach którego uczestnicy mieli szansę otrzymać nagrody dodatkowe. Patronatem medialnym III edycji Biegu Papieskiego było Radio Fiat oraz portal informacyjny częstochowskie24.pl.

Skip to content