Fot. Radio Fiat

30 listopada, w święto św. Andrzeja Apostoła, swoje imieniny obchodzi m.in. bp pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski. Duchowny przyjął święcenia prezbiteratu z rąk ówczesnego metropolity częstochowskiego abp. Stanisława Nowaka w maju 1993 roku.

Od 2017 roku z nominacji papieża Franciszka, Andrzej Przybylski pełni funkcję biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej. Głównym konsekratorem nowego biskupa był metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który mówi o duchownym porozumieniu we wspólnej posłudze duszpasterskiej.

– Jesteśmy razem w Kościele, jako sakramencie zbawienia, który jest drogą, wspólnotą, misją i posłaniem w Imieniu Chrystusa i przez Chrystusa. Dlatego hasło bp. Andrzeja „In Christo” niech się spełnia ku radości jego osobistej oraz tym, którym służy – mówił abp Depo.

Jako dewizę biskupią Andrzej Przybylski przyjął słowa „In Christo”, czyli w Chrystusie, czerpiąc z podstawy swojego świętego patrona:

– Dla mnie św. Andrzej jest patronem dwóch rzeczy. Po pierwsze przyprowadzania ludzi do Jezusa po to, aby później zniknąć. To bardzo cenne i myślę, że także potrzebne każdemu księdzu i ojcu duchownemu, aby przyprowadzał innych i zostawiał ich w samodzielnej relacji z Bogiem. Po drugie Andrzej jest tym, który wtedy na tej pustyni, gdzie ludzie byli głodni, zauważył chłopca, który miał niewiele. Niewiele ryb, chlebów i pokazał Jezusowi, że jednak coś tam jest. To druga ważna cecha św. Andrzeja, żeby wierzyć, że z tego „niewiele” Jezus może zrobić naprawdę dużo i widzieć to „niewiele” w ludziach – dodał solenizant, bp Andrzej Przybylski.

W każdą sobotę o godz. 17:15 i 21:30 oraz w niedzielę, po godz. 7:00 na antenie Radia Fiat bp Andrzej Przybylski przygotowuje słuchaczy do niedzielnej liturgii w cyklu audycji „Wiara rodzi się ze słuchania”.

Cała redakcja Radia Fiat oraz portalu czestochowskie24.pl składa najszczersze życzenia Bożej opieki, zdrowia i pogody ducha, a także wytrwałości w codziennym posługiwaniu.

BNO
Dźwięki: RJG

Skip to content