17 lutego na Jasną Górę przybyła IX Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych. Program pielgrzymki rozpoczął się o godz. 10 w sali o. A. Kordeckiego, gdzie zebranych przybyłych z całej Polski przywitał o. dr Nikodem Kilnar, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych. Najważniejszym punktem była oczywiści Msza św., którą w Bazylice Jasnogórskiej odprawił bp Piotr Greger.

– Najistotniejsza w byciu muzykiem kościelnym jest świadomość tego, że poprzez nasz śpiew i wykonanie, służymy Panu Bogu. To piękne, że podczas prób muzycy ćwiczą i starają się doprowadzić swoje występy do perfekcji. Bycie muzykiem kościelnym, czy liturgicznym jest jednak czymś więcej. To niesienie innym ludziom ewangelii i wspaniała misja służby Bogu. Ten dzień skupienia jest czymś bardzo ważnym dla wszystkich zajmujących się tym – mówił bp Piotr Greger, przewodniczący Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej KEP.

Pielgrzymka na Jasną Górę jest okazją dla wszystkich muzyków kościelnych, aby wspólnie prosić o wsparcie Matki Bożej w kontynuowaniu swojego dzieła. Podczas pobytu w Częstochowie muzycy mają też okazję aby się integrować i dzielić doświadczeniami. W ramach dnia skupienia wszyscy muzycy mieli też okazję uczestniczyć w konferencji pt. „Tożsamość muzyka kościelnego”, którą poprowadził  ks. dr Sławomir Zawada, dyrektor DSO w Bielsku-Białej. Na zakończenie pielgrzymki odbył się Uroczysty Koncert w wykonaniu Chóru „Hejnał Mazańcowice”.

Skip to content