Jasna Góra już przygotowana do świąt!

W klasztorze jasnogórskim dobiegły końca przygotowania do świat Bożego Narodzenia. Sanktuarium jest już przystrojone choinkami a na pielgrzymów i gości czeka ruchoma szopka, zbudowana z figurek specjalnie sprowadzonych z Neapolu.

O gotowości sanktuarium do zbliżających się świąt zapewnia kustosz klasztoru, o. Waldemar Pastusiak:

Święta Bożego Narodzenia do szczególny czas w życiu każdego człowieka i na pewno te elementy zewnętrzne, choinki, dekoracja i szopki pomagają nam w przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia, dlatego też Jasna Góra wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów przygotowała jak co roku szereg dekoracji, w tym trzy szopki bożonarodzeniowe.

Przeor klasztoru o. Samuel Pacholski zaprasza do spędzenia świątecznego czasu na Jasnej Górze, nie tylko na oglądaniu świątecznych dekoracji, ale także na modlitwie:

Zapraszamy na te święta z dziećmi, z rodzinami nie tylko po to, aby obejrzeć tą piękną, ruchomą inscenizację czy zobaczyć także szopki przy wieczerniku i w bazylice, ale żeby się pomodlić i przeżywać te święta w dziękczynieniu, w radości i w prośbie o to, żebyśmy zawsze dla siebie byli ludźmi otwartymi.

Uroczystości bożonarodzeniowe zaczną się w tym roku na Jasnej Górze o godz. 23:15. W bazylice jasnogórskiej zostanie odprawiona liturgia godzin a następnie o północy rozpocznie się Pasterka.

Skip to content