Jasna Góra: Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich

Fot. Radio Fiat

Na Jasnej Górze odbywa się Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich z całej Polski. To doroczne spotkanie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego jest między innymi czasem zawierzenia uczniów katolickich szkół, nauczycieli, pracowników, rodziców. – To wzmocnienie duchowe, ale i intelektualne – mówił kierownik Biura Rady Szkół Katolickich, siostra Patrycja Garbacka.

Podczas obrad w Auli Papieskiej uczestnicy będą rozmawiać o szczególnym znaczeniu świadectwa życia ewangelicznego w procesie wychowania. Prelegentami będą ks. dr Witold Burda, postulator procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów oraz dr Piotr Giertych, katecheta. – Chcemy wciąż przypominać, że szkoła katolicka jest również miejscem wzrastania w wierze, dawać świadectwo trzeba w każdym momencie życia – podkreśla siostra Garbacka.

W Polsce jest ponad 500 szkół katolickich, do których uczęszcza ponad 70 tys. uczniów. Wszystkie szkoły katolickie w Polsce są zrzeszone w Radzie Szkół Katolickich i pozostają pod opieką Konferencji Episkopatu Polski. Zwieńczeniem spotkania będzie Eucharystia sprawowana o godzinie 14:00 w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, asystenta Rady Szkół Katolickich.

Źródło: IAR

Skip to content