Jasna Góra przed i w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem upływają na Jasnej Górze na intensywnych przygotowaniach duchowych i zewnętrznych. Spowiedź odbywa się w Kaplicy Sakramentu i Pokuty w godz. od 6:15 do 19:30. Paulini zachęcają, by „tego co najważniejsze, czyli otwarcia serca na łaskę Miłosiernego Boga” nie odkładać na ostatnią chwilę.

Zakonnicy zapraszają na Jasną Górę, do spotkania z Matką Bożą i nowo narodzonym Jezusem, a tych, którzy nie mogą tu pielgrzymować osobiście, zachęcają do duchowej łączności za pośrednictwem mediów.

24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia:
Ostatnia Msza św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 16:45 – to Eucharystia w intencji Ojca Świętego i zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus. Spowiedź tego dnia do godz. 16:00.

Godz. 24:00 – Msza św. pasterska w Bazylice pod przewodnictwem Generała Zakonu Paulinów o. Arnolda Chrapkowskiego/przeniesienie figurki Dzieciątka do szopki przed Bazyliką. Transmisje: Radio Jasna Góra, kanał YouTube Jasnej Góry.

25 grudnia – Boże Narodzenie:
godz. 11:00 – świąteczna Suma w Bazylice pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego /po Mszy koncert kolęd w wykonaniu Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Claromontani”. Transmisje: Radio Jasna Góra, kanał YouTube Jasnej Góry. Szopki na Jasnej Górze (od 25 grudnia).

Wierni przybywający na Jasną Górę w czasie świątecznym mogą nawiedzać jasnogórskie szopki i oddać pokłon Dzieciątku: tradycyjna na dziedzińcu przed Bazyliką, w samej Bazylice po lewej stronie w nawie bocznej i szopka ruchoma, umiejscowiona na fosach w otwartej przestrzeni – otwarta pn-pt – godz. 9:00 do 18:00, sb-nd – godz. 9:00 – 20:00.

26 grudnia – uroczystość św. Rodziny:
Modlitwa w intencji uświęcenia rodzin.

Transmisje telewizyjne Mszy świętych z Jasnej Góry:
Dni powszednie/od poniedziałku do soboty:
godz. 7:00 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – TVP1
godz. 13:30 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – Telewizja Trwam

Niedziele i święta:
godz. 7:00 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – Telewizja Antena TV
godz. 9:30 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – Telewizja Trwam
godz. 11:00 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – TVP1

Skip to content