Już dziś Ekstremalna Droga Krzyżowa z Leśniowa na Jasną Górę

f4ffr4

Ekstremalną Drogę Krzyżową organizują katecheci z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie. W piątek wieczorem 11 kwietnia uczestnicy nabożeństwa udadzą się do Leśniowa skąd szlakiem turystycznym w nocnej scenerii pomaszerują na Jasną Górę rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Trasa będzie liczyć 42 km. – Wysiłek fizyczny podczas tego nietypowego nabożeństwa pozwala zbliżyć się do Pana Boga, daje szansę w pełni zawierzyć się właśnie Jemu – przekonuje Andrzej Modrzewski, katecheta z TZN-u.

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/04/www.mp3]

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej biegnie przez Wysoką Lelowską, Przybynów, Choroń, Dębowiec i dzielnice Częstochowy: Kręciwilk, Błeszno, Raków, Bór i Śródmieście. Organizatorzy zaznaczają, że szlak przeznaczony jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie i przyzwyczajonych do długich dystansów. Podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje zasada milczenia, dzięki której każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć to Misterium.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content