Już niebawem finał archidiecezjalnych mistrzostw w piłce nożnej LSO

Przed nami turniej Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej w Piłce Nożnej Halowej. W najbliższą sobotę 26 marca w Hali Sportowej w Konopiskach odbędzie się finał tych rozgrywek.

Na turniej zapraszał ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, który podkreśla, że rozgrywki LSO odbywają się już od wielu lat i są częścią większej sportowej inicjatywy.

– Mistrzostwa wpisują się XVII Mistrzostwa Polski o Puchar KNC. Co roku tradycyjnie na poziomie diecezjalnym wyłaniamy najlepsze drużyny w każdej kategorii, które pojadą reprezentować nas na Mistrzostwach Polski w Koszalinie, które odbędą się 27-28 czerwca – mówił ks. Paweł Wróbel.

W turnieju Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej biorą udział zarówno lektorzy, jak i ministranci z różnych parafii. W tym roku utworzono kilkanaście grup, spośród których zostanie wyłoniona najlepsza.

– W najbliższą sobotę będzie rywalizowało 12 najlepszych drużyn z naszej archidiecezji. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9:00 w kościele parafialnym w Konopiskach, a następnie od godz. 10:00 do ok. 14:00 planujemy rozgrywki i wręczenie nagród i pucharów – dodał duchowny.

Drużyny będą nagradzane odpowiednio w kategoriach: „Lektor Starszy”, „Lektor Młodszy”, oraz „Ministrant”. Rozgrywki odbędą się pod patronatem i przy wsparciu Radia Fiat oraz portalu czestochowskie24.pl.

BNO

Skip to content