Tego dnia każde dziecko może zostać świętym! Tegoroczny bal odbędzie się 30 października w auli Duszpasterstwa Rodzin Nazaret przy częstochowskiej archikatedrze. Zabawa rozpocznie się uroczystą Mszą św. o godz. 16.30.

Bal Wszystkich Świętych to odpowiedź na amerykański zwyczaj przebierania się za demony, znany pod nazwą Halloween. Pomysłodawcą alternatywnej inicjatywy jest ks. Łukasz Sakowski:

– Chcemy, aby dzieci przebrały się za świętych, których imiona noszą. Za tych, których najbardziej lubią. Oczywiście mogą być to też przebrania aniołków itp. Wydarzenie organizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 35 w Częstochowie. Zapraszamy dzieci z całej Częstochowy.

Strój na bal warto stworzyć samemu lub z pomocą starszych opiekunów. Najładniejsze przebrania zostaną nagrodzone m.in. książkami, grami planszowymi, sprzętem elektronicznym, czy też bonem do sklepów w częstochowskiej galerii:

– Inicjatywą Balu Wszystkich Świętych jest również współpraca rodzinna. Strój można wypożyczyć, ale tu nie o to chodzi. Niech dzieci samego go wykonają, a jeśli będzie taka potrzeba – z pomocą opiekunów. Przy okazji dzieci będą musiały poczytać o danym świętym. Znaleźć jego atrybuty, aby później odpowiednio je zaprezentować.

Taneczna zabawa dla dzieci, połączona ze słodkim oraz ciepłym poczęstunkiem, rozpocznie się już 30 października.

ABK

Fot. Archikatedra Świętej Rodziny w Częstochowie
Skip to content