Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza w październiku do modlitwy za kapłanów. W mediach społecznościowych pod hasztagiem #kapłan_love młodzi zapraszają do wspólnego udziału w Różańcu za tych, którzy codziennie składają w ofierze samych siebie, aby ludzie świeccy mogli stawać się lepsi.

– Październik jest szczególnie poświęcony Maryi, dlatego też za Jej wstawiennictwem chcemy szturmować niebo za naszych kapłanów, którzy są pomocą w trudach codzienności, a sami często potrzebują wsparcia – wyjaśniła Kamila Suchańska, prezes KSM Archidiecezji Częstochowskiej i dodała: — Chcemy otaczać modlitwą naszych kapłanów, którzy też potrzebują modlitewnej pomocy. Chcemy ich wziąć w młodzieżową opiekę właśnie w październiku, kiedy Matka Boża Różańcowa króluje. My, młodzi jako reprezentanci KSM chcemy pomóc naszym kapłanom. Czasami zapominamy o tym, że to oni prowadzą nasze wspólnoty, zapalają nas do działania, a następnie pozwalają samodzielnie działać – dodała.

Inicjatywa, z którą wyszedł częstochowski KSM, przybierze formę tzw. sztafety. To oznacza, że codziennie modlitwę w intencji częstochowskich kapłanów będzie odmawiać inna osoba. Do wspólnych modlitw włączają się również inne wspólnoty.

– Do modlitw włącza się z nami „Oaza” oraz Schola liturgiczna „Domine Jesu”. Mamy już 17 zapisanych osób. Zgłosić się można przez nasz fanpage na Facebooku. Hasło „Kapłan_Love” oddaje to, że kochamy ich, chcemy im pomagać i modlić się za nich w tych trudnych dla Kościoła czasach, w których młodzi często odchodzą od samego Boga – powiedziała Kamila Suchańska.

Do modlitwy można zgłosić się pod numerem telefonu: 783-762-800. Wszystkie zapisane osoby otrzymają wiadomość SMS z rozważaniami różańcowymi na dany dzień. Każdy uczestnik zostanie przyporządkowany do konkretnego dnia i otrzyma rozważania do danej tajemnicy. Odmawiane będą tajemnice z części na dany dzień. Można również odmówić całość Różańca.

BNO

Skip to content