Katolickie portale z sukcesem poczytności

Według badania przeprowadzonego przez Mediapanel, portal internetowy „Niedzieli” jest najchętniej czytanym spośród wszystkich tygodników katolickich. Wysokie miejsce zajął także gosc.pl.

Pod koniec ubiegłego roku stronę Tygodnika Katolickiego „Niedziela” przeglądało miesięcznie ponad milion użytkowników. W grudniu portal czytany był przez 1,33 mln osób, co daje wzrost o prawie 20% w porównaniu z listopadem. Jak dodaje ks. Mariusz Bakalarz, prezes Zarządu Instytutu NIEDZIELA i wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie – portal „Niedzieli” stał się też czwartym z kolei, wśród wszystkich tygodników opinii, niezależnie od tematyki:

– Gazeta nie może być już dzisiaj tylko papierem. Powinna mieć swoje odbicie w serwisie internetowym. Dodatkową radością jest też fakt, że portal niedziela.pl obchodzi również swoje 25-lecie. „Niedziela” była pierwszym portalem tygodnika katolickiego w Polsce.

Na stronie „Niedzieli” przeczytać można zarówno informacje z życia Kościoła, jak i te ze strefy polityki, ekonomii, czy życia społecznego.

– Prowadzimy statystyki, które materiały mają największą oglądalność. Patrzymy na to, czego szukają użytkownicy. Przede wszystkim są to tematy związane z wiarą, modlitwą i świętymi. O ile odbiorcami papierowej wersji „Niedzieli” są przedstawiciele starszego pokolenia, o tyle media internetowe to domena młodych.

Redakcja Radia Fiat oraz portalu czestochowskie24.pl gratuluje wyróżnienia i życzy dalszych sukcesów.

Przy okazji warto też przypomnieć, że według raportu sporządzonego przez Agencję Silence w 2020 roku, portal czestochowskie24.pl był najbardziej poczytnym w Częstochowie. Strona znalazła się też wśród piętnastki portali informacyjnych wśród najwyższej widoczności w Google w województwie śląskim – o czym mówi redaktor naczelna Aleksandra Mieczyńska:

– Kiedy poznaliśmy te wyniki była to dla nas informacja po pierwsze dobra, a po drugie – motywująca do tego, aby starać się jeszcze bardziej. Ostatnie badania pokazują, że portale związane z mediami katolickimi zyskują. Ludzie szukają tam różnych informacji. Być może prawda jest taka, że podawane na takich portalach informacje są po prostu wiarygodne.

Czestochowskie24.pl istnieje od 2014 roku. W ciągu kilku lat portal zyskał renomę oraz miano ważnego elementu komunikacyjnego w Częstochowie.

ABK

Skip to content