IMG_2004

Kolędowali w św. Zygmuncie. We wtorek 5 stycznia odbyło się kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Styczeń w św. Zygmuncie”. Tym razem w parafii przy Starym Rynku w Częstochowie odbył się koncert kolęd z udziałem Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Claromontani pod dyrekcją Jarosława Jasiury.

– Myślę że śpiewanie kolęd jest pięknym wydarzeniem, bo my wszyscy bardzo lubimy słuchać kolędy. My mamy ten przywilej, że nie tylko słuchamy kolęd, ale również je śpiewamy. Zachęcamy nie tylko do słuchania na naszych koncertach, ale także do wspólnego kolędowania – mówi dyrygent chóru Jarosław Jasiura.

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani powstał w 2003 roku w wyniku przekształcenia Chóru Chłopięcego Ośrodka Promocji GAUDE MATER. Inicjatorem powstania chóru był ojciec Nikodem Kilnar, ówczesny podprzeor Jasnej Góry. Obecnie chór liczy około 80 (osiemdziesięciu) chłopców w wieku od 7-14 lat.

Paweł Kmiecik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content