Kolędowanie ze scholą „Domine Jesu” w DA Emaus

Msza św. i kolędowanie ze scholą Domine Jesu w DA Emaus/fot. Radio Fiat

W Duszpasterstwie Akademickim Emaus Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzono w wyjątkowy sposób. Wieczornej Eucharystii towarzyszył śpiew scholi liturgicznej „Domine Jesu”. Po Mszy św. odbyło się natomiast wspólne kolędowanie.

W Eucharystii, której przewodniczył proboszcz DA Emaus ks. Michał Krawczyk, uczestniczyła liczna grupa wiernych. Jak powiedział dyrygent scholi ks. Mateusz Ociepka, Objawienie Pańskie jest ważną uroczystością w Kościele w Polsce:

– Jest to bardzo ważne wydarzenie. To jest też czas kiedy Boże Narodzenie obchodzą nasi bracia z kościoła prawosławnego. To jest czas kiedy wpatrujemy się nie tylko w gwiazdy. Dla nas tą gwiazdą jest Jezus Chrystus, który prowadzi nas do zbawienia.

Schola liturgiczna „Domine Jesu” to grupa ludzi, którzy śpiewem uwielbiają Boga. Jej celem jest służenie wiernym w archidiecezji częstochowskiej:

Celem, który przyświecał założeniu scholi “Domine Jesu” była służba wszystkim wiernym archidiecezji częstochowskiej i śpiewanie na chwałę Pana Boga. Po pierwsze, chcieliśmy sami się uświęcać poprzez śpie i muzykę, a po drugie pomagać innym w modlitwie

Uczestnicy Eucharystii i kolędowania musieli oczywiście przestrzegać wytyczonych przez kapłanów i organizatorów zasad sanitarnych. Nie przeszkadzało to jednak w okazywaniu radości z Bożej obecności.

WB

Skip to content