Kościół stacyjny w częstochowskim Niższym Seminarium Duchownym

Kościół stacyjny w częstochowskim Niższym Seminarium Duchownym fot. Radio Fiat

Kaplica św. Józefa w Niższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, 19 czerwca była kolejnym kościołem stacyjnym. Mszy św. o godz. 16:00 przewodniczył bp Antoni Długosz. W Eucharystii uczestniczyli lektorzy archidiecezji częstochowskiej, którzy tego dnia przeżywali dzień skupienia.

W homilii bp Antoni Długosz m.in. przybliżał postać św. Józefa:

-Możemy powiedzieć, że św. Józef jest patronem wszystkich ojców rodziny, bo stwarza bezpieczeństwo. Ewangelia nie podaje ani jednego zdania, które on by wypowiadał. On ma misję stworzenia bezpieczeństwa, pracy i wysiłku, by utrzymać Świętą Rodzinę i wprowadzić w dojrzałe życie Jezusa.

Biskup senior archidiecezji częstochowskiej przedkładał zebranym św. Józefa jako wzór do naśladowania:

-Pan Bóg może da, że część z was będzie kapłanami. Będziecie wtedy przedłużeniem charyzmatu Józefa w celibacie. Jeśli założycie rodziny, pamiętajcie, by stworzyć swojej rodzinie bezpieczeństwo oraz wysiłkiem i pracą zasłużyć, by rodzina nie była głodna. I byście byli świadkami wiary w życiu swojej żony i dzieci.

Słowa podziękowania do bp. Antoniego Długosza, ks. Jerzego Bieleckiego oraz lektorów, skierował ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji częstochowskiej.

Msza święta była transmitowana przez Radio Fiat.

Na zakończenie wszyscy lektorzy uczestniczący w dniu skupienia, z rąk bp. Antoniego Długosza otrzymali Pismo Święte.

JS

Skip to content