W sobotę 12 lutego, w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze spotkali się przedstawiciele częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich. Mszy św. dla pielgrzymów o godzinie 11:00 przewodniczył oraz wygłosił homilię bp Andrzej Przybylski.

Misja jaką pełnią lekarze jest niezwykle ważna. W homilii kaznodzieja przytoczył słowa Jezusa o Dobrym Samarytaninie, które mają swoje przesłanie do lekarzy, ale i każdego wierzącego:

Jak pamiętacie Jezus opowiada przypowieść o Dobrym Samarytaninie i mówi bardzo konkretnie: „Najbliższym waszym bliźnim powinien być ten pewien człowiek. Zraniony, ledwo żywy, zostawiony sam przy drodze spośród różnych bliźnich, których macie w życiu. Tym najpierwszym bliźnim jest ten, który jest chory, jest cierpiący.” O tym musimy pamiętać, jako ludzie wierzący i w ogóle jako ludzie. Najbliższym bliźnim powinien być ten człowiek cierpiący, chory.

O intencjach z jakimi corocznie przybywają na Jasną Górę lekarze mówi dr Wanda Terlecka – honorowa prezes Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich:

Intencja jest zasadniczo ta sama. Uznajemy swoją ograniczoność, nawet najmądrzejsi, w związku z tym prosimy Pana Boga, który jest wszechwiedzący, wszechmocny i jest miłością miłosierną, aby kształtował nas, nasze umysły oraz sumienia. Potrzebujemy jego mocy, ponieważ lekarze wielokrotnie stają w obliczu sytuacji trudnych i ta moc jest potrzebna żeby zachować się tak jak trzeba.

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest organizacją społeczną, skupiającą lekarzy akceptujących naukę Kościoła Katolickiego, a w szczególności – naukę o godności i nienaruszalności życia ludzkiego od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Cała homilia bp Andrzeja Przybylskiego do odsłuchu tutaj.

Skip to content