Nie ma lepszego czasu na inicjatywy różańcowe niż miesiąc październik. Wierni parafii św. Stanisława BM w Częstochowie poszli jednak o krok dalej, bo zapraszają na cały różańcowy maraton. Będą się modlić m.in. o nowe powołania kapłańskie. I choć wydarzenie będzie trwało całą dobę, warto przyjść chociaż na chwilę.

Jest to już druga edycja Maratonu Różańcowego. O początkach inicjatywy opowiada jej pomysłodawca Tomasz Nowak:

W ubiegłym roku przyszedłem z pielgrzymki z diecezją kielecką i miałem niedosyt modlitwy. Powiedziałem ks. Jackowi Michalewskiemu, że chodzi za mną taka troszkę dłuższa modlitwa. Zaproponowałem Maraton Różańcowy, gdzie przy Najświętszym Sakramencie modlimy się przez 24 godziny w intencji powołań kapłańskich. Ks. Jacek zaproponował, żeby modlić się także za kapłanów, którzy odeszli z kapłaństwa.

W Maratonie można wziąć udział na dwa sposoby: po prostu uczestnicząc we wspólnej modlitwie oraz angażując się w prowadzenie Różańca o określonej godzinie. Oczywiście nie trzeba trwać na modlitwie przez całą dobę. Organizatorzy zachęcają by przyjść na ile kto może. W przypadku osób chcących prowadzić modlitwę, konieczne będzie wcześniejsze zapisanie się:

Maraton polega na tym, że o godz. 19:00 w piątek ksiądz wystawia Najświętszy Sakrament i modlimy się przez 24 godziny. Jest jedna lub dwie osoby, które prowadzą Różaniec i każdy może przyjść. Najbardziej mile widziane będą osoby, które przyjdą w nocy z piątku na sobotę, by modlić się wtedy, gdy najlepiej się śpi. Różaniec odmawiamy w ten sposób, że każdą cześć zaczynamy od „Wierzę w Boga…”, bez żadnych rozważań – tylko modlitwa przez 24 godziny.

Szczegółowe informacje odnośnie Maratonu można uzyskać za pośrednictwem facebookowej strony parafii św. Stanisława BM lub pod parafialnym numerem telefonu.

Skip to content