Maryja towarzyszką życia – Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Kościół Najświętszego Imienia Maryi Panny w Gaszynie jest kolejnym na drodze odbywającej się w tym roku peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

O oczekiwaniach na przybycie Czarnej Madonny do parafian gaszyńskiego kościoła opowiedział proboszcz parafii ks. Maciej Oset:

– Czekaliśmy na przybycie Ikony Matki Bożej Częstochowskiej do naszej parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi Panny w Gaszynie. W związku z tym oczekujemy teraz wielu łask od naszej Mamy Niebieskiej. Jesteśmy do tego przygotowani, między innymi przez święte misje, które zakończyły się 8 kwietnia. Ksiądz rekolekcjonista przekazał nam sporo podpowiedzi, pomagających w sprawieniu, by nasze serca stał się otwarte. Mocno w to wierzę i oczekuję, że zarówno w moim, a także parafian życiu Matka Boża wyprosi wiele łask i pomoże nam w wielu sprawach.

Bp Antoni Długosz, który odprawił Mszę św. zaznaczył, że Matka Boża pełni olbrzymią rolę w życiu każdego chrześcijanina jako Ta, która prowadzi do swego Syna:

Niezmiernie się cieszę, że już po raz drugi Matka Boża wędruje po naszej diecezji. Jest bardzo ważną sprawą uświadomienie sobie, że chociaż została Ona wzięta do Nieba z duszą i ciałem, pozostaje wciąż naszą Matką, realizując wolę Pana Jezusa, który konając na Krzyżu uczynił Ją towarzyszką życia każdego z nas. Dziś życzyłem wszystkim mieszkańcom Gaszyna, aby wzięli przykład z Matki Bożej w wierności Panu Jezusowi. Dotyczy to zwłaszcza tajemnic bolesnych życiowego różańca. Pragnę, by mimo doświadczeń, cierpień i niezrozumienia przez ludzi nigdy od Pana nie odeszli.

Podczas homilii bp. Antoni Długosz mówił o tym, jak ważna dla wielu jest Matka i jej poświęcenie dla swoich dzieci:

– Dokonamy refleksji nad pięknym zjawiskiem, sercem Matki. Doskonale wiemy, jaką rolę odgrywa w życiu każdego z nas. To właśnie z naszym Ojcem i Bogiem powołuje nas do istnienia. Potem przez 9 miesięcy prenatalnego życia troszczy się o nasz rozwój w jej ciele. Następnie w bólach nas rodzi, a z kolei przez nasze niemowlęctwo stara się zaspokoić swoim ciągłym czuwaniem abyśmy byli kochani. Przeżywa z nami radości i smutki w kontekście nauki w szkole, zajęć takich lub też innych. A nawet, kiedy zakładamy rodzinę to matka ciągle jest z nami. A w momencie, kiedy idzie do wieczności to wciąż wstawia się za nami u Boga i nie przestajemy być jej dziećmi.

Na koniec homilii biskup senior zaznaczył, żebyśmy zawsze kierowali życiem tak, by trwać przy Jezusie:

– Starajmy się, czuwając przy obrazie Matki Bożej prosić ją o to, abyśmy tak jak Ona, nigdy od Jezusa nie odeszli. Przedstawmy jej wszystkie sprawy, szczególnie dzisiaj, kiedy próbuje się manipulować Kościołem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy Kościołem Pana Jezusa i jego kapłanami. Dlatego powinniśmy w pełni odpowiadać za to co się dzieje w kontekście wydarzeń, związanych z historią zbawienia. Życzę wam, abyście jeszcze bardziej umocnili więź z Jezusem i z Jego Matką.

W kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Wieluniu Nawiedzenie Matki Bożej dotrze do Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kadłubie.

WS

Skip to content