We wtorek, 16 kwietnia obraz łaskami słynący przywitała parafia św. Rocha w Naramicach. Następnie wierni modlili się podczas Mszy św., której przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Proboszcz parafii ks. Wojciech Szulakiewicz wyjaśnił, że kluczową rolę w godnym przyjęciu Matki Bożej w parafii odkrywały przygotowania:

– Te przygotowania można podzielić na dwie części. W momencie, kiedy dowiedzieliśmy się, że będzie peregrynacja w naszej archidiecezji, też i w naszej parafii, to w naszych modlitwach, w czasie nabożeństw, w czasie adoracji modliliśmy się o to, żeby to wydarzenie było nie tylko jakimś wewnętrznym świętowaniem, ale przede wszystkim, żeby to był czas odnowy tej duchowej naszej parafii. Ci, którzy wierzą, żeby wierzyli jeszcze bardziej, i ci, którzy może gdzieś pogubili się, żeby odnaleźli drogę do Pana Boga. Jak już było wiadomo, że przybliża się ten dzień, ta historyczna chwila dla naszej parafii, to rozpoczęły się i też przygotowania zewnętrzne, a więc sprzątanie naszej świątyni, otoczenia, przygotowanie trasy, zdobienie okien, strojenie. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo dumny ze swoich parafian, stanęli na wysokości zadania. Bardzo wiele osób się zaangażowało.

Misje dla wiernych przeprowadzili ojcowie bernardyni. Ks. Szulakiewicz zaznaczył, że to właśnie mentalne przygotowanie się na przyjęcie Matki Bożej nie tylko do parafii, ale do serc wiernych miało kluczowe znaczenie. Duchowny z nadzieją liczy na to, że sama peregrynacja przyniesie z czasem obfite w łaski owoce:

– Jestem pełen nadziei, że to historyczne wydarzenie będzie miał wymiar głębszy duchowy, że wiara, moja czy też moich parafian, zostanie jakoś poruszona, pogłębiona, że zmienią się, że będą chcieli starać się jeszcze bardziej kochać Pana Boga, jeszcze bardziej kochać też i Matkę Najświętszą. Wszystko w rękach Pana Boga. Wszystko też i składam w ręce Maryi. Niech ona wyprasza dla całej naszej parafii wszystkich nas te potrzebne łaski.

Kolejnego dnia Czarna Madonna była witana przez parafian z Białej koło Wielunia. Do kościoła św. Piotra w okowach niegdyś należał bp Jan Wątroba – obecny biskup diecezjalny rzeszowski.

Skip to content