4 grudnia w parafii św. Kazimierza Królewicza w Częstochowie rozpoczęły się misje jubileuszowe z okazji 50-lecia parafii św. Kazimierza oraz 60-lecia duszpasterstwa na cmentarzu Kule. Misje prowadzi ks. Mariusz Bakalarz rzecznik prasowy archidiecezji częstochowskiej i prezes Instytutu „Niedziela”.

– Misje, które rozpoczynamy w parafii św. Kazimierza to misje, które mają nas przygotować do Świąt Narodzenia Pańskiego – mówi ks. Mariusz Bakalarz:

– Misje to taki moment kiedy mamy odnowić swoją wiarę i rozumienie. I przez te dni misji będziemy stawiać sobie pytania. Pytania trudne, fundamentalne, ważne, pytania o te najważniejsze rzeczy. Po to, aby zrozumieć kim jesteśmy i w co wierzymy, kim jesteśmy jako Kościół jako wspólnota. Co wyznajemy po co się gromadzimy tutaj w tym Kościele, po co w ogóle Kościół, po co przychodzimy do Niego, po co sakramenty jaką mają wagę, jakie mają znaczenie. Dla nas wszystkich te misje mają być odnowieniem, dla każdego kto będzie chciał skorzystać z czasu łaski jak to często mówimy.

Misje głoszone przez ks. Mariusza Bakalarza trwać będą do 9 grudnia. Zwieńczeniem misji parafialnych będzie jubileuszowa Msza św. w niedzielę 11 grudnia o godz. 11.30 pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego:

– Będzie to Msza św. dziękczynna za te pół wieku tej parafii, 60-lecie duszpasterstwa. Za tych wszystkich ludzi, którzy tę wspólnotę tworzyli. Za wszystkich zmarłych parafian, także za zmarłych duszpasterzy, budowniczych dobrodziejów tej pięknej świątyni. Będziemy dziękować Panu Bogu przede wszystkim za tę wspólnotę parafialną, za tę parafialną rodzinę w której gromadzimy się, aby się uświęcać.

Również w niedzielę 11 grudnia o godz. 16.30 odbędzie się koncert jubileuszowy. Wszystkie informacje o misjach jubileuszowych można znaleźć na stronie internetowej parafii św. Kazimierza Królewicza w Częstochowie.

Skip to content